Tania i darmowa pomoc prawna – czy to możliwe?

pomoc prawna

Panuje powszechne przekonanie, że skuteczna pomoc prawna jest droga. Zdarza się, że osoby czy firmy niezbyt zamożne rezygnują z niektórych działań, wymagających kontaktów z prawnikiem, gdyż obawiają się wysokich opłat za usługi adwokata, czy też o koszty postępowania sądowego. A jednak istnieje coś takiego, jak tania lub nawet darmowa pomoc prawna. Warto zapoznać się z najnowszymi przepisami, które określają, kiedy można skorzystać z tego typu pomocy. Porady prawne przez telefon to dziś także nic dziwnego. Coraz więcej osób sięga po darmowe porady prawne. Dzięki temu mogą zorientować się, jakie rozwiązania prawne są dostępne w ich indywidualnej sytuacji. Darmowy prawnik może przygotować dla nas także projekt pisma, z wyjątkiem pism procesowych w toczącym się postępowaniu.
Czy warto korzystać z darmowej pomocy prawnej? Czy tanie porady prawne są merytoryczne? Kto może skorzystać z darmowej pomocy prawnej? Te pytania zadają sobie często osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, firmę, czy też muszą skorzystać z pomocy prawnika, ale nie posiadają zbyt wielu środków. Wraz z nastaniem 2019 roku weszły w życie nowe zasady, dotyczące korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej. Warto zapoznać się z aktualnie obowiązującymi zasadami, gdyż może okazać się, że niektóre sprawy nie wymagają konsultacji ze specjalistą, który nadwyręży nasz budżet. Tania pomoc prawna dla firm to duże ułatwienie dla początkujących i lokalnych przedsiębiorców. Czy możliwe jest skorzystanie z darmowej pomocy prawnej? Korzystanie z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego jest od 2019 roku możliwe w przypadku osób, których nie stać na odpłatną pomoc, i które udokumentują to składając oświadczenie.
Kiedy można skorzystać z darmowej pomocy prawnej?
Dużym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych jest możliwość uzyskania pomocy prawnej przez telefon, czy za pośrednictwem internetu. Osoby, które mają trudności komunikacyjne, mogą liczyć na pomoc np. tłumacza języka migowego. Pomoc prawna tanio, ale skutecznie – czy to możliwe? Jeśli osoby, potrzebujące porady prawnej nie mogą pokryć kosztów, mogą starać się o darmowe mediacje, czy o zwrot kosztów sądowych. Udokumentowanie sytuacji materialnej lub złożenie stosownych oświadczeń będzie tutaj najważniejszą sprawą. To nieprawda, że każdy prawnik, taki jak adwokat, czy notariusz musi być drogi. Można spotkać prawników, którzy są społecznikami i często udzielają się w inicjatywach, dzięki którym osoby niezamożne mogą liczyć na tanią lub darmową pomoc prawną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*