Czy Coronavirus COVID-19 nam zagraża?

Coronavirus

Ostatnie miesiące zdominowane są w mediach doniesieniami o śmiertelnym zagrożeniu – koronawirusie z Chin, który zbiera coraz to większe żniwo jeżeli chodzi o ofiary. Wirus pojawił się nagle i również nagle się rozprzestrzenia. Zdecydowanie należy zatem mieć wzmożoną czujność i uważać na pewne zachowania, ale zdaje się, że nie powinniśmy również mimo tak dużego zagrożenia, panikować. Oczywiście do najbardziej niebezpiecznych zachowań obecnie należą wyprawy do Chin.

Wyprawy do Chin w czasie epidemii
Czy powinniśmy się obawiać wyjazdu do Chin? Zdecydowanie tak. Zwłaszcza jeżeli mamy w planie wyjechanie do prowincji Wuhan. W tej sytuacji należy być bardzo ostrożnym. Sporym problemem może jednak również być to, że obecnie większość linii lotniczych nie daje możliwości dolecenia do Chin. Zdecydowanie to może być największe utrudnienie, które spowoduje, że dostanie się do tego kraju może być dla nas wręcz niemożliwe. Wyprawy do Chin, zarówno biznesowe, jak również prywatne są zatem dziś skrajnie utrudnione lub nawet w wielu przypadkach niemożliwe. Zdecydowanie jednak dostać nadal się tam możemy, choć zwykle innymi sposobami, aniżeli lotnictwo.

Czy wirus z Chin nam zagraża?
Oczywiście pewne zagrożenie na terenie naszego kraju jest wzmożone, ale nie należy również siać paniki. Przede wszystkim zachowanie spokoju w takich sytuacjach jest najważniejsze. Oficjalnie wirus ten nie dotarł jeszcze do naszego kraju, a zatem możemy czuć się bezpieczniejsi dzisiaj, aniżeli gdybyśmy znajdowali się na terenie krajów dalekiego wschodu. Naturalnie należy wdrożyć w swoim życiu pewne środki bezpieczeństwa, które pozwolą nam na to, by uniknąć ewentualnego zagrożenia koronawirusem. O ile jednak nie przebywamy w bliskości osób już zarażonych, nie powinno nam nic zagrażać, ponieważ wirus roznosi się przede wszystkim na małe odległości, podobnie jak zwyczajna grypa.

Gdzie koronawirus zbiera swoje żniwo?
O tym, że koronawirus jest bardzo niebezpieczny już wiemy. Swoje śmiertelne żniwo Zbiera on przede wszystkim w Chinach, Tajlandii oraz pozostałych krajach Azji południowo-wschodniej. W tych miejscach epidemia tego koronawirusa jest znacznie poważniejsza, aniżeli nawet wirusa SARS. Niemniej podkreślić należy, że bardzo często ofiarami tego wirusa stają się osoby słabsze, dzieci, osoby starsze. To właśnie te grupy osób są najbardziej narażone na zachorowanie oraz bardzo poważne powikłania wraz ze śmiercią.

Należy spodziewać się, że w najbliższych miesiącach epidemia zostanie zahamowana. Wynika to po pierwsze zwyczajnie dynamiki rozprzestrzeniania się tego typu wirusów, ale również z faktu, że bardzo wiele państw podjęło działania, które mają na celu zapobiegnięcie rozprzestrzeniania się tej epidemii. Jesteśmy zatem na dobrej drodze do tego, by problem wyeliminować całkowicie. Z koronawirusem prawdopodobnie podobnie jak w przypadku wielu wcześniejszych chorób, uda się nam w końcu wygrać i nie dopuścimy do jeszcze większej śmiertelności. Również w Polsce działania prewencyjne przynoszą skutek.

Aktualna mapa zachorowań https://gisanddata.maps.arcgis.com

76 291 Mainland China
634 Others
433 South Korea
122 Japan
85 Singapore
69 Hong Kong
35 Thailand
35 US
28 Iran
26 Taiwan
22 Malaysia
20 Italy
19 Australia
16 Germany
16 Vietnam
13 United Arab Emirates
12 France
10 Macau
9 Canada
9 UK
3 Philippines
3 India
2 Russia
2 Spain
1 Lebanon
1 Nepal
1 Cambodia
1 Israel
1 Belgium
1 Finland
1 Sweden
1 Egypt
1 Sri Lanka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*