Ekologiczne kosmetyki w twoim domu

ekologiczne kosmetyki

Kosmetyki to rzecz, bez której trudno się obejść. Od czasu do czasu pojawiają się w internecie trendy, żeby całkowicie wyprosić kosmetyki z naszego domu i zastąpić je produktami w stu procentach pochodzenia naturalnego. I tak na przykład niektórzy zamiast mydła używają mieszanki oleju kokosowego i popiołu, a zamiast proszku do prania piorących orzechów. Jeżeli jesteś gotowy na aż tak duże zmiany i uważasz, że poradzisz sobie żyjąc bez jakichkolwiek detergentów, jak najbardziej do tego zachęcamy. Jednak większość osób nie jest gotowa by przejść od razu do tak radykalnych kroków, nawet dla dobra środowiska. Jeżeli nie lubisz ekstremalnych kroków, a mimo to chcesz w świadomy ekologicznie sposób używać kosmetyków w swoim domu, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu. Zawrzemy w nim wskazówki na to, jak ograniczyć zużycie detergentów, które są szkodliwe dla środowiska.

Przede wszystkim zacznij od pozbycia się zbędnych produktów. Prawdopodobnie w twojej kosmetyczce znajdzie się mnóstwo kosmetyków, które kupiłeś, a które użyłeś raz, bo okazały się nieodpowiednie. Zastanów cię co cię skłoniło do tego zakupu. Może dokonałeś go pochopnie pod wpływem impulsu, bo spodobało ci się opakowanie w drogerii, albo zobaczyłeś zachęcającą reklamę? Następnym razem zanim zabierzesz taki produkt do kasy, zastanów się dobrze. Dowiedz się od znajomych albo z forów internetowych jak najwięcej możesz o danym kosmetyku i przemyśl, czy będzie on dobry dla ciebie. Miej pewność, że kosmetyk, który kupujesz jest ci naprawdę potrzebny i zamierzasz go użyć, a nie trafi w całości do kosza.

Kolejnym ważnym krokiem jest kupowanie tylko tych kosmetyków, które są naprawdę potrzebne. Dajemy się nakręcać marketingowi produktów kosmetycznych i używamy kilku różnych żeli pod prysznic oraz dziesiątek kremów, innego do każdego miejsca na naszym ciele. Może warto przemyśleć to i zamiast inwestować w tyle kosmetyków, zadbać o nasze ciało od środka. Prawdopodobnie zadbane od wewnątrz ciało będzie na tyle zdrowe i piękne, że będziesz mógł pozbyć się choć części produktów z kosmetyczki.

Ostatnią radą jak stosować kosmetyki w ekologiczny sposób jest to, aby starać się kupować produkty pochodzenia naturalnego. Często takie produkty są oznaczone w specjalny sposób, jednak warto poznać nazwy składników szczególnie szkodliwych dla środowiska i sprawdzać składy kosmetyków przed zakupem. Prawdopodobnie odwdzięczy się nam za to również nasza skóra, której służy to, co naturalne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*