Kubeczek menstruacyjny dla ekologicznej kobiety

Kubeczek menstruacyjny

W ciągu całego swojego życia każda kobieta chcąc nie chcąc produkuje sporą liczbę toksycznych odpadów poprzez używanie jednorazowych podpasek oraz tamponów. Jest to rzecz, z której nawet najbardziej pro-ekologicznie nastawionym kobietom trudno zrezygnować. W „te dni” chcemy mimo wszystko zachować świeżość i higienę, a trudno jest to zrobić bez pomocy jednorazowych, higienicznych produktów. Jeśli my, kobiety, za coś sobie cenimy rozwój technologiczny ludzkości, to zdecydowanie za wynalazek chłonnej podpaski jednorazowego użytku oraz praktycznych tamponów. Niestety jak to zwykle bywa, coś za coś. Produkty te są wykonywane z tworzyw sztucznych i nasączane substancjami, które są szkodliwe dla środowiska. Substancje te mają niwelować nieprzyjemny zapach podczas używania podpasek oraz zwiększać ich chłonność. Oczywiście korzystamy z tego dobrodziejstwa z radością i ulgą, ale nie zastanawiamy się co się dzieje z produkowanymi przez nas odpadami po ich wyrzuceniu do kosza. Otóż przedostają się one do środowiska, przyczyniając się do produkcji toksycznych substancji na naszej planecie.
Jednym z ostatnich hitów wśród trendów ekologicznego życia jest kubeczek menstruacyjny. Jest to wykonany z silikonu medycznego kubeczek wielokrotnego użytku, który stanowi doskonałą i ekologiczną alternatywę dla podpasek i tamponów. Silikon medyczny to materiał całkowicie przyjazny dla kobiecego ciała, z którego wytwarza się też wiele innych produktów używanych na co dzień w medycynie. Co najważniejsze materiał ten jest również solidny i trwały, dzięki czemu taki kubeczek będzie nam służył z powodzeniem przez długi czas.
Dzięki wynalazkowi, jakim jest kubeczek menstruacyjny nie musisz już dłużej używać tamponów ani podpasek i produkować tak sporej ilości toksycznych odpadów. Taki kubeczek po użyciu myje się pod bieżącą wodą lub z użyciem specjalnych, delikatnych detergentów, po czy można go ponownie zaaplikować. Kolejną jego zaletą jest to, że delikatny materiał, z którego jest wykonany, nie niesie ze sobą ryzyka podrażnień delikatnych kobiecych partii ciała.
Na ten ekologiczny wybór zdecydowało się już wiele kobiet na całym świecie. Cenią sobie komfort jego użytkowania, ale przede wszystkim świadomość, że ograniczają negatywny wpływ na środowisko. Podziękowały im za to również ich portfele, gdyż koszt zakupu kubeczka zwraca się już po kilku miesiącach i wiąże się ze sporą oszczędnością na tamponach i podpaskach. Bądź eko, wybierz kubeczek!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*