RankBrain

mechanizm google

Google niesamowicie dynamicznie ewoluuje i to co było jeszcze elementami kina science fiction wiele lat temu powoli wchodzi do użytku codziennego w najpopularniejszej wyszukiwarce internetowej świata. Google od wielu lat inwestuje krocie w innowacje, które mają za zadanie pozwolić rozwijać najnowocześniejsze na rynku technologie i jeszcze bardziej ugruntować pozycję lidera w branży internetowej na całym świecie. Inwestycji odważnych zatem nie brakuje. Znajdziemy wiele ciekawych i innowacyjnych działań ze strony giganta. W ostatnim czasie pojawił się również RankBrain.

RankBrain to system, który jest z nami tak naprawdę od kilku dobrych lat, bo jego testy rozpoczęły się w 2015 roku. To nic innego jak sztuczna inteligencja w służbie Google, której zadaniem jest takie przetwarzanie poszukiwanych przez nas zapytań, by jeszcze lepiej dostosować wyniki wyszukiwań. Przede wszystkim inteligencja ta potrafi rozróżniać wiele pochodnych i podobnych słów do tych, których poszukiwaliśmy i na podstawie wcześniejszych doświadczeń przedstawiać nam jeszcze lepsze wyniki w wyszukiwarce. Takie rozwiązanie gwarantuje nam działanie na niezwykle solidnym poziomie wyszukiwarki i wręcz „wyczuwanie” tego co możemy mieć lub mieliśmy na myśl. Technologia pomaga również znacznie lepiej radzić sobie z błędami w pisowni, literówkami i wszystkim tym, co zdarza się nam robić w przypadku poszukiwania jakiegoś hasła w wyszukiwarce internetowej. To skomplikowane algorytmy, które usprawniają w bardzo zauważalny sposób prac wyszukiwarki, podając nam jeszcze lepsze i dokładniejsze wyniki.

System RankBrain być może w niedługiej przyszłości rozwinie się jeszcze bardziej i przyniesie jeszcze lepsze skutki, optymalizując wszystkie nasze wyszukania w znacznie bardziej inteligentny sposób. To co dzieje się dziś w tej kwestii może jednak być już powodem do całkiem uzasadnionego optymizmu. Tak działające Google jest dla wielu z nas niesamowicie przydatne i potrzebne w codziennym życiu, a kolejne optymalizacje algorytmów wyszukiwania będą jedynie nam jako użytkownikom na rękę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*