Wikipedia

Wikipedia

Wiedza jeszcze nigdy nie była tak bardzo na wyciągniecie ręki jak dziś. Zdecydowanie przyznać trzeba, że Wikipedia zmieniła świat stając się encyklopedią dostępną z każdego miejsca na świecie, w którym jest ktokolwiek poszukujący wiedzy na jeden z milionów tematów. Rozbudowana sieć wikipedii pozwala na znalezienie odpowiedzi na niemalże wszystkie pytania, a przynajmniej w zakresie podstawowym dowiedzenie się wielu kwestii związanych z nauką, techniką czy nowinkami. Wikipedia to obecnie bez najmniejszych wątpliwości największa baza danych jeżeli chodzi o wiedzę, jaką kiedykolwiek stworzył człowiek.

Wikipedia jako baza wiedzy jest olbrzymią bazą danych, która w dodatku jest często aktualizowana i nad którą najczęściej zupełnie za darmo pracują miliony ludzi z całego świata, poświęcając swój czas i dzieląc się wiedzą. W zasadzie każdy może zostać jej autorem, a więc idea jest jak widać jak najbardziej oryginalna i słuszna. I zdecydowanie przede wszystkim się sprawdza na co dzień. Wikipedia użytkowana jest przez miliony osób na świecie i chętni wykorzystywana do zdobywania podstawowej wiedzy z wielu dziedzin. Znajdziemy w niej również bardziej skomplikowane kwestie, ale zwykle służy ona doskonale jedynie do pewnego podstawowego zakresu wiedzy, jaką możemy zdobyć. Właśnie dlatego niektóre osoby ją krytykują. Rzeczywiście wiedza ta nie jest w stu procentach potwierdzona chociażby przez środowiska akademickie, ale przyznać trzeba, że pomimo drobnych błędów wikipedia i tak doskonale sprawdza się jako codzienne źródło wiedzy.

W zasadzie chyba nie ma człowieka, który by nigdy nie skorzystał przynajmniej kilka razy z wikipedii. Ta największa baza wiedzy i encyklopediach na świecie jest zupełnie darmowa i każdy może z niej skorzystać, dowiadując się wielu nowych informacji o świecie, technologiach i nie tylko. W wikipedii znajdziemy wiele rzetelnych informacji na sporo tematów. Oczywiście pośród nich bywają również wiadomości niesprawdzone i niepewne, ale zwykle takie są zaznaczane przez osoby zarządzające, dzięki czemu jako czytelnicy jesteśmy jeszcze bezpieczniejsi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*